Galavečer s Českou kvalitou


David Kubla
Národní středisko podpory kvality
odborný pracovník

Letošní 12. ročník tradičního Galavečera s Českou kvalitou rozšířil portfolio výrobků a služeb, které mají právo používat logo Programu Česká kvalita. V době, kdy počet nekvalitních a nebezpečných výrobků na trhu výrazně roste, je to pro spotřebitele nepochybně dobrá zpráva a důkaz toho, že české firmy jsou schopny dodávat produkty plně srovnatelné se světovou špičkou.

Večer 11. listopadu v Národním domě na Vinohradech v Praze proběhl pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a místopředsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky.

Na večeru bylo propůjčeno k užívání 18 nových značek. Výrobky a služby, které zde získaly právo používat některou ze značek v Programu Česká kvalita, musely projít testy v akreditovaných zkušebnách a prokázat tak, že jsou absolutně bezpečné pro spotřebitele a že splňují jak veškeré zákonné požadavky, tak nadstandardní požadavky stanovené Řídícím výborem Programu Česká kvalita. Díky průběžné kontrole ve výrobě i v obchodní síti garantují zákazníkům špičkovou kvalitu po celou dobu, na kterou je užívání značky uděleno. Nově se značkou kvality mohou pochlubit ložní prádlo, prádelenské služby, dvě dětská hřiště, zakázková výroba nábytku, dva domovy pro seniory, telematické služby pro řízení dopravy, elektroinstalační krabice, svítidla, dětské hračky, dětská obuv, průmyslové dopravníky, poradenství v bytové problematice i čajová konvice. Mimo značky udělené na galavečeru byly v roce 2014 oceněny i další výrobky a služby, které získaly licenci na užívání značek v Programu Česká kvalita (více na http://ceskakvalita.cz).

Noví držitelé značek převzali certifikáty z rukou místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky, senátorky Boženy Sekaninové, senátora Tomáše Jirsy, poslankyně Poslanecké sněmovny PČR Soni Markové, předsedy Rady České televize Jaroslava Dědiče, předsedy Rady kvality ČR Roberta Szurmana, předsedy Řídícího výboru Programu Česká kvalita Zdeňka Juračky a řady dalších významných hostů.

Programem provázeli Stanislava Lekešová (která o několik dní později na Pražském hradě převzala Cenu za publicistický přínos v oblasti kvality; pozn. red.) a Patrik Rozehnal. O hudební vystoupení se postarali Leona Machálková, Petr Kotvald a Jiří Ševčík za doprovodu kapely Pirate Swing Band.

Generálním partnerem galavečera byla společnost Institut pro testování a certifikaci, a.s., hlavními partnery pak společnosti Ahold Czech Republic, a.s., Institut průmyslového managementu, spol. s r.o. a Švamberk.com, SE.