POZOR KREHKÉ


NOVÁ INTENZÍVNA A OPERAČNÁ JEDNOTKA PRE NOVORODENCOV

Kriticky choré novonarodené deti ohrozujú aj prevozy na akútne zákroky.
​Nová Intenzívna a operačná jednotka pre novorodencov ušetrí cenné sekundy pri záchrane ich života.

POZOR KREHKE 01
ROZHODUJÚ SEKUNDY – PRETOŽE IDE O ŽIVOT

Predčasne narodené dieťa, napríklad s hmotnosťou 500 gramov a so zničujúcim zápalom čreva potrebuje urgentnú pomoc v podobe komplexnej zdravotnej starostlivosti od stabilizácie jeho stavu, cez bezodkladný operačný zákrok až po pooperačnú starostlivosť, ktoré majú byť v záujme záchrany jeho života vykonávané na jednom mieste.

Pri záchrane detského života ide často doslova o drahocenné sekundy – a my o ne neraz prichádzame, pretože musíme najzraniteľnejších pacientov prevážať z oddelenia na oddelenie.

Finančným príspevkom na vybudovanie intenzívnej operačnej jednotky pre novorodencov zachránite ich životy.

Sme „Neonatologická klinika intenzívnej medicíny“ (NKIM) –  ročne hospitalizujeme približne 500 pacientov z celého Slovenska.

Najčastejšími diagnózami sú  vrodené vývojové chyby a starostlivosť o novorodencov pred a po operácii,  nezrelosť a jej komplikácie,  zlá popôrodná adaptácia, neprospievanie, orgánové zlyhanie, závažné infekčné ochorenia, dedičné poruchy metabolizmu, abstinenčný syndróm.

Novorodenecké obdobie trvá „len“ 28 dní, ale je to obdobie búrlivých zmien, ktoré ak neprebehnú správne, môžu mať celoživotné následky.

Našim cieľom je zlepšenie starostlivosti o kriticky chorých novorodencov s potrebou operačného výkonu, čo môžeme dosiahnuť vybudovaním operačnej sály priamo v priestoroch NKIM.

Finančným príspevkom na vybudovanie intenzívnej operačnej jednotky pre novorodencov zachránite ich životy.

Na začiatku cesty… chceme byť s vami…

www.krehkedeti.sk