Ve Španělském sále byly uděleny ocenění „Excelentní organizace“ a „Společensky odpovědná organizace“


Na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu byly 24. listopadu 2015 oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

Ve Spanelskem sale byly udeleny oceneni 02V jediné soutěži firem pořádané v ČR podle mezinárodně platných pravidel – Národní ceně kvality ČR – se vítězem v podnikatelském sektoru stala společnost AHOLD CZECH REPUBLIC. Titul „Excelentní organizace“ získala i společnost KERMI.

Ve veřejném sektoru v hodnocení podle Modelu excelence EFQM zvítězila a titul „Excelentní organizace“ si odnesla ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA JIHOČESKÉ UNIVERZITY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH.

V hodnocení Národní ceny kvality v ČR podle modelu CAF se stala vítězem MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 18, ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHY 18.

Všechny výše uvedené firmy a organizace hodnocené v programu Excelence získali právo používat mezinárodní titul udělovaný EFQM – „Recognised for Excellence“.

V Programu Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost se vítězem stala a ocenění za příkladný vztah ke společnosti a za naplňování principů udržitelného rozvoje obdžela společnost BROSE. Titul „Společensky odpovědná organizace“ získala i společnost PROVIDENT FINANCIAL.

Ve veřejném sektoru v kategorii veřejná správa zvítězil LIBERECKÝ KRAJ, KRAJSKÝ ÚŘAD LIBERECKÉHO KRAJE, v kategorii sociální podnik si vítězství a titul „Společensky odpovědná organizace“ odneslo TERAPEUTICKÉ CENTRUM MODRÉ DVEŘE.

Letos poprvé byly uděleny i ceny menším firmám, které se angažují v oblasti Společenské odpovědnosti. Cenu za společenskou odpovědnost – „Podnikáme odpovědně“ získali TECHNICKÉ SLUŽBY OPAVA, ERGON – CHRÁNĚNÁ DÍLNA a LIVA PŘEDSLAVICE.

Ve Spanelskem sale byly udeleny oceneni 01

Záštitu nad slavnostním večerem převzal a ocenění vítězům předal prezident České republiky Miloš Zeman, předseda Senátu PČR Milan Štěch a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Svou záštitu připojil i předseda vlády Bohuslav Sobotka a předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Vzhledem k významu předávaných ocenění se jejich udílení ujali i další představitelé státu: místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, Petr Gazdík, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr životního prostředí Richard Brabec a řada dalších VIP hostů.

… viac sa dočítate v aktuálnom čísle časopisu.